wnętrze sypialni na poddaszu

Sypialnia na poddaszu

Urządzenie sypialni na poddaszu niestety nie jest takie proste, ale dzięki skosom możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrz. Jeśli mamy wszystkie lub większość ścian spadzistych, to właściwie poza łóżkiem nie bardzo możemy wstawić jakiekolwiek meble.  Warunkiem jest zagospodarowanie każdej wnęki. Pamiętajmy, że klimat w sypialni musi sprawiać, że poczujemy się w niej błogo, w końcu spędzamy w niej 1/3 naszej doby.

Zmierzmy ściany i wybierzmy tę z najmniejszymi skosami, aby móc pod nią postawić łóżko. Wybierzmy takie miejsce, aby podejść do niego na stojąco. Zwykle ustawiamy tak, aby wezgłowie przylegało do najbardziej wyeksponowanej ściany. Jeśli takiej nie mamy pewnie pozostaje nam środek sypialni, czyli najwyższy punkt pomieszczenia. Pamiętajmy aby obok łóżka pozostawić trochę wolnej przestrzeni, aby móc się poruszać. Jeśli mamy taką możliwość zostawmy min. 40-50 cm.

Łóżko to wybór na lata. Powinno być rozmiar dopasowany do śpiących na nim osób. Na tyle na ile mamy możliwość wybierzmy łóżko szerokie. Najbardziej optymalne będzie to o szerokości 160 cm. Materac dobieramy indywidualnie wedle swoich upodobań.

Sypialnia nie musi być wyposażona w dużą ilość mebli. W zależności od naszych potrzeb wystarczy właściwie łóżko i szafki nocne. Jeśli wykonujemy codzienny make-up pomyślmy o toaletce. Gdy w pozostałej części mieszkania nie ma zbyt wiele miejsca warto wstawić do sypialni szafę lub zrobić wnęki w skosach na półki czy szuflady.

Kolorystyka w sypialni powinna być stonowana. Możemy dla wyróżnienia wybrać jeden mocniejszy kolor, jednak pamiętajmy, że w tych najbardziej naturalnych będziemy najlepiej wypoczywać.  Dobór kolorów zależy w dużej mierze od wielkości sypialni. Jeśli mamy małą wybierzmy te jasne, aby optycznie ją powiększyć . Ciemne odcienie dodadzą dużym pomieszczeniom przytulności.  Jeśli sypialnia posiada elementy konstrukcyjne warto zostawić je drewniane i zabejcowane, będą dekoracją samą w sobie.

Jeśli mamy wpływ na to jakie okna zamontujemy na poddaszu wybierzmy takie, aby były na wysokości naszego wzroku. Taki układ optycznie powiększy sypialnię.  Okna połaciowe sprawią, że do sypialni wpadnie więcej światła .

Urządzenie małej sypialni to duże wyzwanie. Pamiętajmy, aby dobrać meble tak, aby jej nie zagracić.  Skupmy się na meblach o jasnej kolorystyce.  Każde miejsce można odpowiednio wykorzystać. Przestrzeń pod łóżkiem można zagospodarować niskimi pojemnikami, w których schowamy zapasową pościel lub sezonowe ubrania.  Mały pokój może optycznie powiększyć zawieszone lustro.

Miejsce na poddaszu, to cichy, ustronny i odizolowany kąt w naszym mieszkaniu. Jest to idealne pomieszczenie na aranżację sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.