malowanie pokoju dziecka

Jak pomalować pokój dla dziecka

W czasie gdy nasze dziecko rośnie, potrzebuje wykazać się tym co ma w swojej wyobraźni. Dlatego malując pokój dziecka warto wybrać farby, z których łatwo można zmyć różne zabrudzenia. A może jednak chcemy, żeby dziecko podczas remontu pomogło nam w malowaniu? Wyznaczcie mu ścianę i kupcie kilka kolorów farb, żeby dziecko mogło się popisać tym jak sobie wyobraża ściany w swoim pokoju. Skoro to jego pokój to może wyglądać jak sobie tylko wymarzy.

Kiedy dziecko podrośnie wiadomo, że zmieni poglądy i będzie chciało inny kolor w pokoju, ale kiedy ma pięć czy sześć lat warto dać mu pole do popisu. Nie przejmujmy się tym, że ściany będą wyglądać kolorowo. Może i pokusisz się, żeby dziecko pomalowało pokój u Ciebie? Równie dobrze dziecko może sobie poodbijać rączki czy nóżki.

Malowanie, dla dziecka to największa frajda, nawet podczas malowania ścian. Malowanie to kreowanie wyobraźni, dlatego pozwól dziecku na malowanie ścian razem z Tobą. To świetna zabawa, a po zabawie dużo sprzątania. Jednak nie to jest najważniejsze. Jednak kiedy zdecydujemy się na malowanie pokoju samemu, to warto pozwolić aby dziecko samo wybrało kolor na jaki mają zostać pomalowane.

W sklepach możemy również dostać naklejki na ścianę czy szablony lub tapety. Jeżeli nie mamy nic przeciwko to można pozwolić dzieciom na malowanie po tapecie, ponieważ nie są one drogie i można je szybko wymienić na inne, a z malowaniem jest trochę więcej pracy, niż z przyklejaniem tapet.

Można też zmienić wizerunek pokoju za pomocą oklein na meble. Pokój teraz będzie wyglądał znakomicie. Oczywiście musi też być miejsce na zabawki dla dzieci i ciuszki. Wszystko co dla dziecka znajdziemy właśnie w tym pokoju.

Kiedy dziecko jest malutkie nie potrzebujemy takich farb, z których możemy zmyć brud. Najważniejsze jest to, żeby kolor pokoju nie był przytłaczający, ani groźnie wyglądający, ponieważ wtedy będzie to źle wpływało na malca. Jasne kolory, pastelowe, kolorowe naklejki i wszystko co wiąże się z dziećmi może znaleźć się w tym pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.