okno na poddaszu

Aranżacje okna na poddaszu | Modny wystrój okien

Modne okno

Jednym z najtrudniej do udekorowania okien w całym domu jest niewątpliwie okno na poddaszu. Okna dachowe niestety nie jest łatwo zasłonić firanką czy zasłonką, ze względu na jego specyficzny kąt nachylenia. Na szczęście w sklepach możemy znaleźć szeroki asortyment rolet oraz żaluzji, które doskonale sprawdzą się do udekorowania okna na poddaszu.

To, jakie akcesoria okienne wybierzemy, powinno jednak zależeć w głównej mierze od przeznaczenia samego pomieszczenia. Nikt nie dekoruje przecież okna na strychu, ale jeśli na poddaszu znajduje się sypialnia czy pokój dziecięcy, okno już wtedy zaaranżować trzeba. Aranżacja okna w sypialni może być prosta i nowoczesna dzięki roletom, które będą jednocześnie nieco zaciemniały całe wnętrze. Rolety obecnie dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, więc na pewno uda nam się wybrać takie, które będą doskonale pasować do tonacji tapet czy dywanów.

Jeśli rolety nie wydają się nam najlepszym rozwiązaniem do sypialni, wówczas być może zdecydujemy się na zasłonki, które przymocujemy do dolnej oraz górnej części okna na poddaszu. W ten sposób również można stworzyć naprawdę ciekawą aranżację, więc warto o tym pamiętać.

Gdy na poddaszu znalazł się pokój dzienny, wówczas warto zainwestować w delikatne rolety z prowadnicami, które będą dyskretne oraz jednocześnie nie będą zmniejszać ogólnej powierzchni szyby. W takich pomieszczeniach rolety sprawdzają się doskonale, aczkolwiek na pewno nie należy z nich czynić najważniejszego elementu całego wystroju.Dekoracje okien na poddaszu na pewno są dość specyficzne, przede wszystkim dlatego, iż trudno zaaranżować je za pomocą firan oraz zasłon. Takie materiały tylko pomniejszałyby wnętrze, które i tak najczęściej jest niewielkie, ze względu na ściany ze spadem. O wiele lepszym wyborem okazuje się zatem być wybór rolet dachowych, zwłaszcza, że dzięki nim możemy otrzymywać jasne oraz przestronne wnętrza.Rolety dachowe dostępne są w wielu wariantach. Możemy wybrać rolety wykonane z jasnych bądź z zaciemniających tkanin. Takie akcesoria okienne nadadzą naszemu poddaszu lekkości oraz oryginalności, chroniąc jednocześnie wnętrze przed zbytnim nagrzaniem przez promieniowanie słoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.